Fot.: zespół ds. obsługi środków masowego przekazu KW PSP w Olsztynie
Trudny sprawdzian
Na terenie gminy Braniewo w ramach ćwiczeń przygotowano działania z zakresu ratownictwa: chemiczno-ekologicznego, technicznego, drogowego i wodnego.

Wybuch w piwnicach browaru, katastrofa kolejowa z udziałem autobusu i samochodów osobowych, poszukiwanie auta, które z mostu spadło do rzeki, oraz zatopionych łodzi. Tak wyglądał scenariusz największych do tej pory ćwiczeń służb ratowniczych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Międzywojewódzkie ćwiczenia „Warmia 2012” odbyły się 26–29 września na terenie miasta oraz gminy Braniewo. Wzięli w nich udział strażacy z jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego w ramach centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Oprócz ponad 300 strażaków PSP, uczestniczyli w nich również strażacy z ochotniczych straży pożarnych, wojskowej straży pożarnej, a także przedstawiciele służb współdziałających, m.in. policji, Straży Granicznej, PCK, pogotowia ratunkowego, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 11/2012.

 
Obrazy
Fot.: zespół ds. obsługi środków masowego przekazu KW PSP w Olsztynie

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry