2016-09-03 16:11:12
Mistrzowie świata z Głuchowa po zakończeniu XX Międzynarodowego Spotkania MDP CTIF z Opolu chętnie pozowali do zdjęć z dziewczętami z drużyny SDH Pískov á Lgota z Czech, która zdobyła srebrny medal; fot. Paweł Polimirski
Mistrzowie świata z Głuchowa
Opiekun chłopców, którzy na Międzynarodowych Zawodach MDP CTIF z Opolu wywalczyli medal, opowiada o swojej pracy z członkami MDP.

Chcesz wiedzieć, jak pozyskać dzieci i młodzież dla OSP? Co zrobić, żeby młodzi pokochali ochotniczą straż pożarną? Jak sprawić, by chcieli się doskonalić i odnosili sukcesy?

Odkrywamy tajniki

Jak osiągnąć sukces w pracy z młodzieżą

Zwycięstwo z XX Międzynarodowych Zawodach MDP CTIF z Opolu było dla chłopców z Głuchowa spełnieniem wieloletnich marzeń. O tym jak pracować z nastolatkami, żeby odnosili sukcesy z sporcie pożarniczym z kraju i za granicą zdradza czytelnikom „Strażaka” opiekun ubiegłorocznych zdobywców pucharu Vettera Jarosław Pasik.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP z Głuchowie (gm. Kawęczyn, pow. turecki) rozpoczęła swoją działalność z 2010 roku.

/.../

Dla wielu opiekunów treningi z dziesięcioosobową czy piętnastoosobową grupą nastolatków mogą nie być łatwe. Według Jarosława Pasika warto podzielić taki zespól na dwie podgrupy i mieć obok siebie jeszcze jedną zaufaną osobę, która będzie pomagała z organizacji i prowadzeniu spotkań z młodzieżówką. Czasem inny punkt widzenia na to, co dzieje się w drużynie jest bardzo potrzebny i cenny.

/.../

Jeśli uda się opiekunom przejść przez trudne początki i utworzyć aktywną drużynę to wcześniej czy później dojdzie do momentu pierwszych zawodów, które są sprawdzianem nie tylko dla młodzieży, ale też dla trenera.

/.../

Jednym z najczęstszych problemów członków MDP, który nie ominął także chłopców z Głuchowa było nabycie umiejętności walki ze stresem. Jeżeli zawodnicy nie będą umieli sami poradzić sobie z emocjami warto zapraszać na zbiórki psychologa, który podpowie im jak to zrobić.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 9/2016.
Obrazy
Mistrzowie świata z Głuchowa po zakończeniu XX Międzynarodowego Spotkania MDP CTIF z Opolu chętnie pozowali do zdjęć z dziewczętami z drużyny SDH Pískov á Lgota z Czech, która zdobyła srebrny medal; fot. Paweł Polimirski

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry