Fot. archiwum KP PSP w Braniewie
Jesienny maraton
Mijająca jesień przygotowała prawdziwy sprawdzian gotowości bojowej dla strażaków z powiatu braniewskiego.

Jesień dała o sobie znać ośmioma groźnymi pożarami, które miały miejsce w powiecie braniewskim na przestrzeni zaledwie miesiąca. Dyspozycyjność oraz umiejętności strażaków OSP wystawione zostały na wysoką próbę. Większość tych zdarzeń z powodu rozmiarów oraz zagrożenia dla mieszkańców i sąsiednich budynków wymagała zaangażowania znacznych sił. Ujawniła również braki w strażnicach.

W odstępie kilku dni, począwszy od 3 października, strażacy wzywani byli do pożarów obiektów gospodarczych, warsztatowych, produkcyjnych, jak i mieszkalnych na terenie miasta Braniewa, gminy Braniewo oraz gminy Frombork. W działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowani byli strażacy zarówno Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, jak i ochotnicy z OSP: Braniewo, Frombork, Wierzno Wielkie, Lipowina, Gronowo, Jędrychowo oraz z Wojskowej Straży Pożarnej. 

Pierwszy z pożarów miał miejsce 3 października kilka minut po godzinie 17. Braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu wewnątrz pomieszczeń warsztatu samochodowego w Braniewie przy ulicy Elbląskiej. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest jeden z pojazdów osobowych stojący w warsztacie. Ogień stanowił zagrożenie dla znajdujących się tam pozostałych trzech pojazdów. Strażacy przy wykorzystaniu wody oraz piany gaśniczej ugasili pożar pojazdu oraz częściowo wyposażenia warsztatu. W trakcie działań gaśniczych usunęli na zewnątrz dwa pojazdy osobowe oraz sprawdzili, czy w silnie zadymionych pomieszczeniach nie ma osób poszkodowanych. 

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 12/2012.

Obrazy
Fot. archiwum KP PSP w Braniewie

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry