MG
2017-09-11 07:13:46
 (autor: MG)
Z okazji 150-lecia OSP Wadowice były strażackie warsztaty
Z okazji 150-lecia OSP Wadowice grupa sympatyków pożarnictwa wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Wadoviana" uzyskała środki i w wakacje

zrealizowała dla mieszkańców Wadowic i okolic warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej i ochrony przeciwpożarowej.


We wrześniu 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach obchodzi jubileusz 150-lecia powstania. Z tej okazji druhny i druhowie organizują w niedzielę (10.09) w godzinach od 10:00 do 17:00 na wadowickim rynku wielki strażacki piknik. Nie zabraknie na nim pokazów zabytkowych pojazdów z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Muzeum Pożarnictwa w Alweerni oraz OSP Jordanów i OSP Ząb. Będą pokazy ratownictwa, sporo konkursów i zabaw.  Dla miłośników utrwalania chwil czeka strażacka fotobudka, a dla miłośników sportów ścianka wspinaczkowa. Będzie też coś dla ucha. Zagra w połączonych siłach orkiestra z OSP Chocznia i OSP Klecza. Druhny i druhowie zapraszają na wielki piknik z okazji 150-lecia lecia OSP Wadowice. Będą pokazy zabytkowych samochodów, konkursy, zabawy, strażacka fotobudka a także koncert połączonych orkiestr z OSP Chocznia i OSP Klecza.

Ale to nie wszystko. W związku z obchodami  zrodził się pomysł przeprowadzenia warsztatów dla mieszkańców gminy Wadowice. Grupa sympatyków pożarnictwa wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Wadoviana" uzyskała środki na organizację warsztatów. Dzięki temu, w lipcu i sierpniu mieszkańcy Wadowic i okolic mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej i ochrony przeciwpożarowej.

Projekt został przygotowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.
Obrazy
  (fot. MG)

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry