2017-08-24 08:12:24
 (autor: TVBraniewo24)
Strażacy ochotnicy organizują zbiórkę rzeczową. Jadą do Sośna pomagać poszkodowanym w nawałnicach
Druhowie z OSP w Braniewie wyjeżdżają do Sośna w kujawsko-pomorskim. Chcą pomóc poszkodowanym mieszkańcom gminy, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy.

- Jedziemy do Sośna. W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców Braniewa z prośbą o pomoc dla ludzi, którzy w ciągu pół godziny stracili praktycznie wszystko – piszą na swoim profilu w serwisie społecznościowym ochotnicy z Braniewa.

 

Zbiórka na rzecz ofiar nawałnic

W piątek (25.08) w godzinach 18.00 – 20.00 w remizie OSP (Plac Strażacki) odbędzie się zbiórka rzeczowa dla poszkodowanych z gminy Sośna. Obecnie najbardziej potrzeba materiałów budowlanych: gips, farby, środki grzybobójcze, unigrunty, środki do impregnacji drewna, wkręty, gwoździe, plandeki, itp. Potrzebne są także narzędzia: Grabie, łopaty, szpadle, obcęgi, kombinerki, szpachelki, pędzle, wałki. Strażacy proszą również o paliwo i olej do pilarek, łańcuchy i prowadnice.

 

Burza siała spustoszenie

W wyniku nawałnicy z 11 na 12 sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim osiem osób zostało rannych, zostało zniszczonych ok. 2,5 tys. domów i 8 tys. ha lasów, 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częściowo też powiaty inowrocławski i radziejowski. Jedną z gmin, która ucierpiała najbardziej, jest Sośno.
Obrazy
  (fot. TVBraniewo24)

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry