2017-05-09 00:45:29

Wypadek na drodze ekspresowej

Kierowca samochodu osobowego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym busem.

Zgłoszenie o wypadku na drodze S1, w kierunku Pyrzowic dotarło do straży pożarnej 3 maja ok. godz. 6.00 - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Kierowca samochodu osobowego,  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym busem, którym podróżowało osiemnaście osób.

Kierowca  samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu, w rozbitym busie został zakleszczony kierowca i dwoje pasażerów. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego i policja.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpili do uwalniania osób, udzielali także kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku (unieruchamianie złamań, opatrywanie ran, tlenoterapia, termoizolacja oraz wsparcie psychiczne). Osiemnaście osób, w tym dwóch nieletnich, zostało zabranych przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, dalsze działania straży pożarnej polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z pojazdów oraz zmyciu wodą i uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii.
Droga S1 była zablokowana przez kilka godzin. W akcji ratowniczej brało udział osiem zastępów (w tym dwa OSP).

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry