2017-04-18 09:37:43

Nagroda dla Strażaka Miesiąca

Druh Łukasz Nowak został doceniony przez kapitułę konkursu Strażak Miesiąca za bezinteresowną pomoc i zdecydowane działanie.

Dyplom mazowieckiego Strażaka Miesiąca Lutego 2017 i nagrodę wręczyli 11 kwietnia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Rafał Rajkowski - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Druh Łukasz Nowak od siedmiu lat jest strażakiem ochotnikiem w OSP Wierzbica Kolonia, a także policjantem.

Feralnego dnia bohaterski druh podczas służby otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku. Na miejscu zdarzenia od osób, które opuściły już budynek dowiedział się, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze zostały dwie kobiety. Dzięki wyszkoleniu zdobytym w jednostce OSP udało mu się nawiązać kontakt z jedną z nich i ewakuować zagrożone osoby z płonącego mieszkania. Poszkodowana i druh Łukasz Nowak w wyniku zatrucia dymem trafili do szpitala.

Słowa podziękowania i uznania przekazali, oprócz członków kapituły konkursu, także przedstawiciele zarządu województwa.

To bardzo ważne, że są ludzie, którzy reagują na niedolę innych. Nie tylko potrafią, ale też chcą nieść pomoc bez wahania i są gotowi do poświęceń – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując druhowi postawy.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry