Pożar kotłowni

Spłonęła kotłownia, ale udało się uratować halę produkcyjną - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

9 stycznia br. o godz. 1.43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w zakładzie produkcyjnym w Kępnie przy ul. Słonecznej.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni oraz dach nad kotłownią; zagrożona jest hala produkcyjna i silos na trociny.

Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wprowadzili dwie roty z liniami gaśniczymi do wewnątrz obiektu. Po przybyciu na miejsce następnych zastępów podano kolejne prądy na palący się dach; podano także prąd wody z podnośnika. Działania te doprowadziły do opanowania  pożaru.
Później przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu celem dogaszenia pożaru. Wszystkie pomieszczenia wokół kotłowni sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej - nie wykryto dodatkowych zagrożeń.

Spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni i dach na powierzchni ok. stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Uratowano halę produkcyjną oraz silos. Działania, w których udział brało siedem zastępów straży pożarnej, zakończono kilka minut po godz. 8.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry