Wypadek z udziałem autokaru

Strażacy zastali autobus leżący obok drogi. Wcześniej podróżowało nim trzydzieści osób - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

Do wypadku na drodze wojewódzkiej doszło w niedzielę 27 listopada o godz. 22.14. w Krzyżowej (pow. żywiecki) przy ul. Jana Pawła II. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia autokar leżał na boku, częściowo oparty o słup energetyczny.
Autobusem podróżowało trzydzieści osób w tym sześcioro dzieci. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanej osobie. Podróżujący autokarem znajdowali się poza pojazdem. Kilkanaście osób przebywało w innym autokarze, który przejeżdżał obok wypadku.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomaganiu w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Jedenaście osób w tym dwoje dzieci, zostało zabranych do szpitala.
Ze względu na dużą ilość pasażerów na miejsce wypadku zadysponowano przyczepę ratownictwa medycznego z OSP Słotwina oraz namioty pneumatyczne wraz z nagrzewnicami z JRG Żywiec.
Aby podnieść przewrócony autokar, zadysponowano ciężki samochód ratownictwa technicznego oraz typu Mega City z JRG Bielsko-Biała. Po podniesieniu został przetransportowany przez pomoc drogową.
Pasażerowie, którzy nie doznali obrażeń, zostali zabrani przez autokar podstawiony przez przewoźnika.

W akcji ratowniczej brało udział trzynaście zastępów straży pożarnej (w tym sześć OSP), zespoły ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne, policja. Działania zakończono o godz. 3.47.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry