2016-07-08 01:00:00

Strażacy wsparli obchody Dnia Inwalidy

Strażacy z OSP w Mąkoszycach (pow. brzeski, woj. opolskie) włączyli się w organizację XV Wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Inwalidy.

Działania realizowano w ramach współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego - informuje portal Brzeg24.pl. Obchody miały miejsce 2 lipca na terenie strzelnicy garnizonowej w Opolu–Winowie. Odbywały się pod hasłem: "Wspierajmy osoby niepełnosprawne w realizacji ich praw i potrzeb".

Uroczystość rozpoczęło powitanie Bogusława Sałatyńskiego, przewodniczącego Opolskiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który w imieniu zarządu ZERiI wyraził wdzięczność za wsparcie i przychylne działania na rzecz opolskich emerytów, rencistów i inwalidów.

Niespodzianką dla uczestników spotkania były punkty szkoleniowe przygotowane przez druhów z OSP Mąkoszyce. Można było w nich dowiedzieć się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, skorzystać z porad i wskazówek ratowników, poćwiczyć na fantomach czy zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Ponadto, na głównej scenie miał miejsce pokaz ratownictwa. "Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani i docenieni przez zgromadzoną publiczność" - powiedział Damian Resiak, prezes OSP Mąkoszyce.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry