Złomiada w Jankowicach

Strażacy z OSP Jankowice (pow. raciborski) przeprowadzili akcję zbierania złomu. Dochód z jego sprzedaży wesprze OSP.

Jak donosi Dziennik Zachodni, Złomiada została przeprowadzona podczas drugiego kwietniowego weekendu. Tuż przed nią strażacy zajęli się jeszcze czternastą edycją wiosennego sprzątania świata.

Ideę Złomiady zapoczątkował w Krowiarkach radny powiatu Szymon Bolik. Obecnie, w porozumieniu z samorządami innych miejscowości, zaszczepia ją na terenie całego powiatu - powiedział Dziennikowi Zachodniemu Henryk Machnik, sołtys Jankowic.

OSP Jankowice poszukiwała pieniędzy na zakup farb w związku z remontem remizy. Sołtys miejscowości zaproponował naczelnikowi jednostki Leszkowi Graniecznemu oraz prezesowi Leszkowi Zawadzie udział w interesującym przedsięwzięciu. Nie namawiał ich długo.

Jak twierdzi sołtys, rzetelna informacja to klucz do sukcesu, więc przygotowano ulotki i plakaty, które dystrybuowali strażacy.
Jeden z rolników wypożyczył ciągnik z przyczepą, który posłużył najpierw w ramach akcji oczyszczania - do wywożenia worków ze śmieciami zebranymi z lasu i przydrożnych rowów - a potem do zbierania złomu, który wystawili mieszkańcy na apel sołtysa i strażaków.

Podczas pierwszej akcji zebrano blisko trzydzieści worków ze śmieciami. Natomiast w ramach Złomiady udało się zebrać 2 tys. 37 kilogramów różnych metali o łącznej wartości 881,30 złotych. Środki te pozwolą zrealizować cele związane z remontem strażnicy.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry