Skrzynka z defibrylatorem AED zainstalowana w centrum miejscowości Skoki; fot. archiwum OSP Skoki-Borowa
Działają z rozmachem
Mimo że nie są strażą, która może się pochwalić dużą liczbą wyjazdów do akcji, dostali wyróżnienie od ministra.

Ochotnicza Straż Pożarna Skoki-Borowa (gm. Puławy, pow. puławski) jest najmłodszą jednostką w gminie. Decyzja o jej utworzeniu zapadła na zebraniu mieszkańców obu wsi w marcu 2001 roku.

/.../

Druhowie z OSP Skoki-Borowa dysponowani są głównie do gaszenia pożarów obszarów leśnych i łąk. Ponieważ jednostka znajduje się u ujścia Wieprza do Wisły, zdarza się, że członkowie OSP prowadzą monitoring poziomu rzek, tak jak robili to w 2010 roku.

/.../

Druhowie nie ograniczają się tylko do działalności stricte strażackiej. Mają dużo pomysłów i wiedzą, jak je realizować. Jednym z ostatnio zrealizowanych było zainstalowanie w centrum wsi Skoki ogólnodostępnego defibrylatora.

/.../

Strażacy dbają też o rozrywkę dla okolicznych mieszkańców i od 2010 roku organizują festyn „Skoki, czyli tam gdzie Wieprz do Wisły wpada”.

/.../

Jeszcze bardziej ambitny jest projekt, który obecnie czeka na akceptację i finansowe wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Jest to Konkurs i Festiwal Piosenki Rodzinnej. Nabór zacznie się w kwietniu, a w czerwcu jury oceni zgłoszone nagrania i wyłoni finalistów. Sam dwudniowy festiwal odbyć ma się w sierpniu i spodziewamy się na nim około czterdziestu tysięcy osób. To impreza o zasięgu ogólnopolskim, w projekt zaangażowane mają być Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. z Korneliuszem Pacudą na czele, który ma być dyrektorem artystycznym konkursu.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 1/2016.
Obrazy
Skrzynka z defibrylatorem AED zainstalowana w centrum miejscowości Skoki; fot. archiwum OSP Skoki-Borowa

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry