2015-12-18 00:48:16

Ćwiczenia i interwencja

W Czepielowicach (pow. brzeski) 14 grudnia zorganizowano ćwiczenia straży pożarnej. Zaraz po nich strażacy interweniowali podczas pożaru.

Ćwiczenia rozpoczęły się w Czepielowicach (gmina Lubsza) kilka minut po godz. 17 - podaje InfoBrzeg.pl. Do akcji zadysponowano strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej; później na miejsce dotarły dwa zastępy z OSP Lubsza. Na miejscu znalazły się dwa samochody gaśnicze i jeden ratowniczy.
Ćwiczenia polegały na walce z pożarem w piwnicy w domu jednorodzinnym. Scenariusz zakładał m.in. odniesienie ran przez trzech ratowników i obecność butli z propanem-butanem.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu ćwiczeń do Komendy Powiatowej PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Michałowie (gmina Olszanka). Tym razem pożar był realny. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy JRG z Brzegu oraz zastępy OSP Michałów i Czeska Wieś.
W wyniku pożaru obrażenia odniosła jedna osoba; została przewieziona do szpitala przez zespół ratowników medycznych.

Strażacy opanowali i dogasili ogień oraz zajęli się o rozbiórką budynku. Podczas akcji znaleziono butlę z gazem. Została ona wyniesiona na zewnątrz i schłodzona.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wzięło w niej udział dwudziestu trzech strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne, gazowe i policja. Straty materialne oszacowano na 40 tys. zł.
Przyczyną pojawienia się ognia była prawdopodobnie nieszczelność między butlą gazową a reduktorem zaistniała podczas wymiany butli.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry