Budowa ośrodka szkoleniowego OSP

Ośrodek Szkoleniowy Ochotniczej Straży Pożarnej powstanie w Łazach (pow. koszaliński, gm. Mielno).

W Koszalinie podpisano we wtorek akt notarialny pod budowę ośrodka - informuje Radio Koszalin. Będą się tu szkolić polskie młodzieżowe drużyny pożarnicze oraz strażacy ochotnicy z Europy - mówił na konferencji prasowej Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

- Chcemy, żeby to był obiekt całoroczny dla szkolenia różnych umiejętności, zarówno jeżeli chodzi o ratownictwo, ale także o zmaganie się z żywiołami. Bo tutaj mamy z jednej strony jezioro, a z drugiej strony mamy morze - powiedział prezes Waldemar Pawlak.

Ośrodek ma być wyposażony w nowoczesną bazę do ćwiczeń ratowniczych oraz zaplecze socjalne. Szkolenia będą tu odbywać także ratownicy WOPR. Przy ośrodku powstanie również stacja meteorologiczna, która ma monitorować atmosferę i różne zjawiska atmosferyczne - powiedział wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia budowy będzie przygotowana jeszcze w 2014 r. Fundusze na budowę mają pochodzić ze środków OSP i samorządu. Planuje się, że obiekt zostanie oddany do użytkowania w ciągu czterech lat.

 

 

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry