Bezpieczne wakacje

Na mieszkańców Fromborka podczas I Pikniku Strażackiego „Bezpieczne wakacje” czekało wiele atrakcji.

W sobotę 5 lipca we Fromborku (pow. braniewski), w pobliżu Zalewu Wiślanego, odbył się I Piknik Strażacki „Bezpieczne wakacje”. Podczas imprezy młodzież zrzeszona w jednostce OSP z Fromborka miała możliwość zaprezentowania rodzicom swoich umiejętności w rozwinięciu bojowym. Panowała wspaniała atmosfera, dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanego zamku, kul wodnych i trampolin oraz uczestniczyły w różnych konkursach z nagrodami. Dużym zainteresowania wśród najmłodszych cieszyły się pojazdy straży pożarnej licznie prezentowane na pikniku.

/.../

W trakcie pikniku pięcioosobowe drużyny z jednostek OSP uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych, takich jak rzut butem strażackim do celu, wyścigi w workach, bieg narciarski oraz napełnianie na czas nalewaków wodą z hydronetek. Zmagania sprawiły dużo radości uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym.

/.../

Organizatorem pikniku była Ochotnicza Straż Pożarna we Fromborku. Odbył się on w ramach realizacji zadania publicznego pt.: „Porządek i bezpieczeństwo publiczne”, a środki finansowe pochodziły z budżetu Urzędu Miasta i Gminy Frombork.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2014.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry