80 lat OSP w Szymocicach

Strażacy z Szymocic (gmina Nędza) obchodzili 31 maja jubileusz istnienia swojej jednostki. OSP Szymocice ma już 80 lat.

Na uroczystość licznie przybyli znamienici goście, wśród których byli Karol Kalemba, sołtys małych Szymocic i jednocześnie strażak ochotnik tamtejszej OSP, Jacek German - prezes szymocickiej jednostki, wójt gminy Anna Iskała, wicestarosta Andrzej Chroboczek i Leszek Pietrasz, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Nędzy.

Jak podaje portal naszraciborz.pl, obecnie szymocicka jednostka to 16 czynnych strażaków. Karol Kalemba podkreśla, że wyjeżdżają oni nie tylko do pożarów. - Wypadki samochodowe, powodzie, podtopienia, różnego rodzaju lokalne zagrożenia, usuwanie konarów, a nawet ściąganie kotów z drzew - takie przykłady przytoczył sołtys.

Wójt gminy Anna Iskała złożyła druhom podziękowania za służbę. - Satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań i stale rosnące społeczne uznanie niech wam towarzyszy w dalszej pracy - powiedziała. Na ręce prezesa OSP w Szymocicach przekazała okolicznościowy puchar. Strażacy otrzymają też nowe mundury.

Po oficjalnych uroczystościach goście i jubilaci udali się na poczęstunek. W części artystycznej zaprezentowały się mażoretki z zespołu "Arabeska" z Zawady Książęcej, orkiestra dęta "Borynia", zespoły "Wesoły Masorz" i "Allegro".

Nie zapomniano także o dzieciach, które następnego dnia miały swoje święto. Z okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs muzyczny z drobnymi nagrodami. Wszystkie dzieci i młodzież poczęstowano także grochówką i słodkościami.

 

 



newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry