Strażacy z całej gminy walczyli z pożarem

W akcji gaszenia pożaru w Krzanowicach udział wzięło aż 77 strażaków.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej w środę o godzinie 21:23 - podaje Radio Vanessa. Płonął budynek produkcyjny przy ulicy Cegielnianej. - Wewnątrz paliły się drewniane elementy, składowane tam palety. Ogień przeniósł się także na konstrukcję dachu - powiedział radiu Roland Kotula, z PSP w Raciborzu.

Ponieważ rozmiar zagrożenia był duży, do akcji wysłano aż 77 strażaków. W pierwszej kolejności sprawdzono, czy w budynku i przyległych zabudowaniach nie ma ludzi. Na szczęście nikogo w środku nie było.

W trakcie gaszenia pożaru strażacy musieli dowozić wodę do wozów bojowych z dużej odległości. Konieczne okazało się rozebranie części zabudowy.

Intensywne działania gaśnicze trwały około trzech godzin, później nocny dyżur przy pogorzelisku pełnił jeden zastęp straży. Na miejsce zdarzenia przyjechała też policja i pogotowie energetyczne.

Przyczyna zaprószenia ognia nie jest jeszcze znana. Straty wyniosły około 30 tys. zł.

Portal naszraciborz.pl podał, że do akcji w Krzanowicach zadysponowano wszystkie jednostki OSP z gminy oraz zastępy PSP z Raciborza i OSP Krzyżanowice.

 

 

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry