Nowa remiza i wozy bojowe umożliwiają druhom z OSP Lipowina ubieganie się o włączenie do KSRG (autor: Kpt. Ireneusz Ścibiorek)
Najnowocześniejsza w województwie
Uroczystość przekazania remizy to największe wydarzenie ostatnich lat w działalności strażaków ochotników powiatu braniewskiego.

Najnowocześniejsza w województwie OSP Lipowina do niedawna jako jedyna w powiecie nie miała swojej remizy. Korzystała z pomieszczenia gospodarczego użyczonego przez gospodarstwo rolne, ale panujące tam warunki ograniczały rozwój jednostki i możliwości działania strażaków. Sytuacja zmieniła się diametralnie jesienią zeszłego roku.  

Sprzęt pożarniczy, wyposażenie indywidualne strażaków oraz samochód znajdowały się w nieogrzewanym budynku gospodarczym wyposażonym jedynie w elektryczność. Nieszczelne wrota garażowe, brak zabezpieczenia obiektu przed kradzieżą uniemożliwiały prawidłowe funkcjonowanie straży pożarnej. Pogarszający się stan techniczny obiektu, a zwłaszcza wilgoć sprawiały, że niszczyły się ubrania bojowe.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 5/2011.
Obrazy
Nowa remiza i wozy bojowe umożliwiają druhom z OSP Lipowina ubieganie się o włączenie do KSRG  (fot. Kpt. Ireneusz Ścibiorek)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry