OTWP: mistrzowie powiatu nakielskiego

W Szubinie odbył się powiatowy etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".

Zwycięzcy eliminacji gminnych spotkali się w tzw. "Ogórkach” czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Chroboczka - informuje Gazeta Pomorska. Zmagania obserwowali strażacy z kilku gmin. Przybył m.in. Zdzisław Dąbrowski, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz szef struktury powiatowej OSP w Nakle Stefan Kubicki. Przyjechał także brygadier Roman Kłos, komendant powiatowy PSP w Nakle.

Podczas części pisemnej konkursu wyłoniono szóstkę finalistów. Odpowiadali oni później ustnie na pytania jury.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Julia Kaczmarek z Mroczy. Kolejni byli: Bartosz Cięszki z Występu, Łukasz Przysiewkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Lidia Kulpińska z Turu, Julia Murawiec z Mroczy i Karolina Kaczyńska ze Ślesina.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Szymon Wypych, uczeń SP nr 2 w Szubinie. Za nim uplasowali się Marcin Czeleń z Gimnazjum nr 4 w Nakle i Magdalena Mosek z Mroczy. Kolejne miejsca zajęli: Weronika Płaczek i Karol Fac z Nakła oraz Marcelelina Górna z Chwaliszewa.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Łukasz Nowak, uczeń "Żeglugi”. Drugie miejsce zajął Michał Sobacki z ZSP w Nakle, a trzecie Łukasz Kozłowski z "Żeglugi”. Pozostali uczestnicy finałów to: Alicja Młynarek z Mroczy, Mateusz Hak z Samostrzela i Mateusz Rossa z Nakła.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry