(autor: Adrian Tymecki)
Wielkanocne Warty OSP Braniewo
Strażacy ochotnicy będą pełnić honorowe warty przy Grobie Chrystusa.

Kilkudziesięciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie wspieranych przez Kobiecą i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą będzie pełnić honorowe warty przy Grobie Chrystusa we wszystkich braniewskich kościołach.

Ochotnicy na pierwszą tegoroczną wartę udadzą się tuż po liturgii Wielkopiątkowej. W Wielką Sobotę od wczesnego poranka wspierani przez rycerzy czuwać będą w Bazylice Mniejszej, Sanktuarium św. Krzyża oraz Kościele św. Antoniego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z Kobiecą Drużyną Pożarniczą zrobią zakupy na niedzielne śniadanie i przygotują pokarmy, które zostaną poświecone w Bazylice Mniejszej pw. Świętej Katarzyny. Warty w Wielką Sobotę zakończą się późną nocą. W niedzielę tuż po otwarciu kościołów strażacy z OSP  będą czuwali przy Grobie Zmartwychwstałego.

Punktualnie o godzinie 6.00 strażacy uczestniczyć będą w procesjach i mszach świętych. Po mszy wszyscy udadzą się do remizy strażackiej na wspólne, wielkanocne śniadanie. Nie zapomną także o tych, którzy w święta pracują. Delegacja OSP i MDP uda się do strażaków z JRG Braniewo, aby złożyć świąteczne życzenia i życzyć spokojnej służby w święta.
 


Adrian Tymecki, zastępca naczelnika OSP Braniewo

email: tymek2006@onet.eu

 
Obrazy
  (fot. Adrian Tymecki)
  (fot. Adrian Tymecki)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry